Piosenkarze

Sylwia Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak przyszła na świat w Poznaniu, 7 kwietnia 1989 roku. Jest polską wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Do tej pory artystka wydała cztery albumy studyjne, z których jeden doczekał aż potrójnej platyny. Poza tym wiele z utworów okazało się być muzycznymi hitami.

Biografia i życiorys Sylwii Grzeszczak

Sylwia Grzeszczak debiutowała artystycznie w telewizyjnym programie zatytułowanym „Od przedszkola do Opola”. Następnie telewidzowie zobaczyli Sylwię Grzeszczak w czwartej edycji polskiej wersji programu Idol. W 2004 roku natomiast piosenkarka wygrała prestiżowy turniej „Drzwi do kariery”. Nie było to bynajmniej jedyne pierwsze miejsce, bowiem zajęła również miejsce pierwsze w jednym z konkursów poezji śpiewanej. Nagrodę przyznano jej też na przykład za muzykę ułożoną do wiersza Ernesta Brylla. W 2006 roku Sylwia Grzeszczak pojawiła się jako gość na szóstym albumie zespołu Ascetoholix.

Sylwii Grzeszczak popularności dodał za pewne w stopniu największym duet z Liberem, czyli z polskim popularnym raperem, wokalistą i autorem tekstów. Okazało się, że elektryzujące połączenie śpiewu wraz z grą na fortepianie oraz z rapem to pomysł na świetne hity, jak choćby te z albumu „Ona i on”. Album ten ujrzał światło półek sklepowych w 2008 roku. Odnajdujemy tam na przykład takie utwory jak: „Mijamy się”, „Co z nami będzie”, czy też „Nowe szanse”.
W październiku 2011 miała miejsce premiera pierwszej solowej płyty Sylwii Grzeszczak, zatytułowanej „Sen o Przyszłości”. Jeszcze przed premierą album zyskał status płyty złotej, a po premierze – platynę. Z płyty pochodzi taki popularny hit jak pt. „Małe rzeczy”. Drugi singiel – równie popularny, to „Sen o przyszłości”. Utwór ten dominował na szczytach niemal na wszystkich krajowych listach przebojów.

Sylwia Grzeszczak zdobyła nagrody takie jak: Telekamery i Superjedynki.

Ciekawostki o Sylwii Grzeszczak

 • „Sen o przyszłości”. Teledysk do tej piosenki dał Polce zwycięstwo po raz pierwszy w edycji międzynarodowego konkursu World Music Trophy.
 • Sylwia Grzeszczak nie tylko nagrywała z Liberem, ponieważ żyje z nim też w związku, mając córkę.
 • „Małe rzeczy”, „Pożyczony”, „Tamta dziewczyna”, czy też „Księżniczka”, to utwory, które były i pozostają wciąż na listach najczęściej granych utworów krajowych rozgłośni radiowych. Co więcej, zajęły miejsce nr 1 na liście AirPlay.
 • Trasa koncertowa Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna Tour”, objęła występy na ponad 20 największych halach widowiskowych w Polsce.

Cytaty Sylwii Grzeszczak

„Zdaję sobie sprawę z tego, że sukces w najgorszym wypadku może zmienić człowieka i fatalnie wpłynąć na jego system wartości. Mój pozostała taki, jak dawniej. Pewnie mogłabym ześwirować, ale nie chcę i nie zamierzam.”

„Uwielbiam się śmiać, bawić, ale również cenię sobie spokój i ciszę. Mam wrażenie, że bez takich emocji trudno byłoby mi tworzyć, bo jednak sztuka potrzebuje wyciszenia. Staram się znaleźć złoty środek pomiędzy rozrywką a ciszą, żeby nie było nudy i stagnacji. Wydaje mi się, że potrafię go znaleźć.”

„Przyznam szczerze, że nie czułabym się dobrze, dzieląc się swoją prywatnością. To jest teren, na który nie wpuszczam obcych. Czasem zastanawiam się, czy nie wywiesić tabliczki: Uwaga! Teren prywatny!”

„Jestem wobec siebie krytyczna, więc zdarza się, że po prostu nie podobam się sobie na zdjęciu. Któryś z kompleksów lubi mi wtedy o sobie przypomnieć. Ale zanim się nim zadręczać, śmieje się z siebie, bo dobrze wiem, że jak bardzo bym się nie starała, i tak nie będę idealna – na szczęście!”

Źródła

 • Zdjęcie
  • Patryk Jurkowski
 • Treść
  • https://www.rmf.fm/muzyka/biografia,3884,Sylwia,Grzeszczak.html
  • http://www.sylwiagrzeszczak.pl/
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Sylwia_Grzeszczak
  • https://www.youtube.com/watch?v=H0hkRuj04dc

Przeczytaj także

Sylwia – znaczenie imienia, imieniny, zdrobnienia, patronka