Aktorzy

Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski przyszedł na świat we Wrocławiu 6 grudnia 1983 roku. Jest popularnym aktorem młodego polskiego pokolenia.

Biografia i życiorys Mikołaja Roznerskiego

Wychowywał się w Rolantowicach. Uczył się we Wrocławskim liceum. Wkrótce trafił do kółka teatralnego, zapoznając się z twórczością Gombrowicza, Goethego, Witkacego i innych. Dzięki temu zorientował się na szkołę teatralną. Zanim to jednak nastało, trafił pod skrzydła reżysera i scenografa Sebastiana Majewskiego, w związku z czym powstało z jego udziałem aż piętnaście spektakli, w których istotą zostały zagadnienia egzystencjalne takie jak kryzys sensu istnienia i zagadnienia związane z tożsamością bohaterów. Występy miały miejsce w plenerach przeróżnych, takich jak stare kamienice, fabryki, hotele i budynki dawnego kina, a wszystko obliczone dostępnością i klimatem miejsc. Teatr miał swoich wiernych widzów, których szacunek obudził już to samymi tematami, ale i ponadprzeciętną grą aktorską.

Wreszcie Mikołaj Roznerski rozpoczął naukę w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Na IV roku tych studiów wystąpił w operze „Król Roger”. Tymczasem do 2011 występował w teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie gdzie mógł stosunkowo szybko pokazać się publiczności z jak najlepszej strony. Zagrał Piotra w „Widnokręgu”, co przyniosło mu prestiżową Nagrodę im. Andrzeja Nardellego, czyli za najlepszy debiut w sezonie 2008/2009.

Rok 2007 oznaczał dla niego rolę w wideoklipie Edyty Górniak zatytułowanym „List”, później natomiast w klipie zespołu Bajm zatytułowanym „Krótka historia”.

W roku 2009 Mikołaj Roznerski wyruszył do Londynu by zagrać Rudolfa Nuriejewa w produkcji biograficznym o tym słynnym twórcy baletowym.

Przeniósł się wkrótce do Warszawy, gdzie rozpoczął zdjęcia do serialu „M jak miłość”, w ślad za tym w serialu „Pierwsza miłość”, czy też „Ojciec Mateusz” i „Na wspólnej”.

Zagrał w filmie „Supermarket” Macieja Żaka. Rok później w produkcji „Chce się żyć”. Następnie w filmie „Karuzela”. Wreszcie przyszedł czas na film „Karbala” Krzysztofa Łukasiewicza, który to ukazał się w 2015 roku.

Ciekawostki o Mikołaju Roznerskim

  • Aktorstwo, jak sam przyznał, jest oprócz zawodu wielką przygodą i pasją.
  • Lubi sporty wytrzymałościowe oraz wojskową rozgrzewkę. Lubi ćwiczyć w lesie i parkach.
  • W wolnych chwilach poświęca się odrestaurowywaniem starych mebli.
  • Wyrobił sobie uprawnienia na spawanie stali nierdzewnej.
  • Jego cel naczelny to aktorstwo pracujące, w którym może ciągle doskonalić swój warsztat.
  • Mikołąj Roznerski jest laureatem prestiżowej Telekamery.

Cytaty Mikołaja Roznerskiego

„Z popularnością jest jak z opalenizną: szybko schodzi”

„Takie mamy czasy, że są portale, które żyją z wścibiania nosa w cudze życie albo z hejtu. Nie mam na to żadnego wpływu.”

„Uważam, że żadna praca nie hańbi.”

„Moja kariera i moment, w jakim jestem teraz, oczywiście sprawiają mi wiele przyjemności, ale się tym nie zachłystuję. Wszystko zawdzięczam wyłącznie ciężkiej pracy. Nikt mi niczego nie ofiarował.”

„Jan Englert bardzo dobrze kiedyś powiedział, że aktor jest po prostu rzemieślnikiem. I ja się z tym zgadzam.”

„Jako aktor na pewno nie mam poczucia, bym robił coś wyjątkowego. Cieszy mnie, że widzowie mnie doceniają, że lubią chodzić na filmy, w których gram, albo patrzeć na seriale z moim udziałem. Ogromną nobilitacją jest to, że dostałem właśnie od widzów aktorską Telekamerę.”

Źródła

  • https://kultura.onet.pl/film/wywiady-i-artykuly/mikolaj-roznerski-trzeba-robic-swoje-wywiad/pvv9y8q
  • http://mikolajroznerski.blogspot.com/p/biografia.html
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Roznerski

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu Flickr.com. Autorem zdjęcia jest Fryta 73. Zostało ono wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.