Dziennikarze

Monika Olejnik

Monika Olejnik przyszła na świat 11 lipca 1956 roku. Monika Olejnik, a właściwie Monika Ewa Wasowska jest dziennikarką telewizyjną, prasową oraz radiową.

Biografia i życiorys Moniki Olejnik

Monika Olejnik była małżonką Grzegorza Wasowskiego, dziennikarza i satyryka, z którym Olejnik ma syna Jerzego. Posiada też Olejnik dobrze sytuowanego ojca – Tadeusza Olejnika, który był funkcjonariuszem MSW o stopniu majora.
Monika Olejnik jest absolwentką studiów na kierunku zootechnika w warszawskieh SGGW, lecz na tym nie poprzestała – później rozpoczęła studia podyplomowe dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim.
W roku 1981 Monice Olejnik udało się odbyć staż w programie I Polskiego Radia, zostając wówczas członkinią redakcji rolnej tejże stacji. Później, na lata między rokiem 1982 a 2000 przypadła jej praca w programie III Polskiego Radia. Tam, wraz z późniejszym mężem – Grzegorzem Wasowskim, brała Olejnik udział w audycji „Nie tylko dla orłów”, a także przeprowadzała cieszące się popularnością wywiady z politykami w ramach „Salonu Politycznego Trójki”.
Wreszcie w roku 2001 Olejnik rozpoczęła pracę w Radiu Zet. Pracowała również w stacji telewizyjnej TVN. W latach 1997-2003 prowadziła pamiętny program „Kropka nad i”, by w roku 2006 móc przenieść się z nim na antenę TVN24. Przez pewien czas Olejnik była także gospodynią programu zatytułowanego „Prosto w oczy”, emitowanego również w telewizyjnej jedynce.
Monika Olejnik chce być znana ze swoistej nieustępliwości oraz sporej przenikliwości. Za swoje osiągnięcia dziennikarskie była wielokrotnie nagradzana. Jest więc między innymi laureatką popularnego i prestiżowego Wiktora z 1995 i 2000 roku, czy też SuperWiktora z 2001 roku, oraz jest także zdobywczynią nagrody MediaTory za całokształt twórczej pracy dziennikarskiej. W 1999 roku natomiast Monika Olejnik została Kobietą Roku miesięcznika „Twój Styl”.

Ciekawostki o Monice Olejnik

  • Ojciec Moniki Olejnik był działaczem struktur Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w stopniu majora.
  • Monika Olejnik była żoną satyryka i dziennikarza Grzegorza Wasowskiego. Małżeństwo zaowocowało synem Jerzym.
  • Obecnie Monika Olejnik jest w związku z Tomaszem Ziółkowskim, czyli dziennikarzem sportowym.
  • Uważana jest za dziennikarkę o nieprzejednanym stanowisku w tematach przez nią poruszanych.

Cytaty Moniki Olejnik

„Zawsze mamy wybór: hodowcę kotka albo myśliwego, to ja wybieram hodowcę kotka, pomimo tego, że jestem psiarą.”

„To nie jest Radio Wolna Europa, niech pan nie zagłusza.”

„Pamiętam jak Kazimierz Marcinkiewicz cytował swojego syna, który miał mówić o politykach Platformy per „cieniasy”. Ciekawe, jak teraz mówi o swoim tacie. Panu Kaziowi dedykuję zaś piosenkę: „Był niepozorny, brzydki, chudy, wręcz nieudolny, w rozmowach nudny, w obejściu prosty, prawie bez zalet, gość domorosły, miał jeden talent…”.”.

„Jesteście gorsi niż politycy.”

„Kapłan poranków żąda samorozwiązania Kościoła. Chyba mu się synapsy zagotowały.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Monika_Olejnik
  • http://niezalezna.pl/54869-monika-olejnik-pod-specjalna-ochrona-wstydliwy-fragment-zyciorysu
  • https://plejada.pl/zdjecia-gwiazd/monika-olejnik-i-tomasz-ziolkowski-historia-milosci-wzieli-slub/8we1701

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Ja Fryta. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.