Dziennikarze

Anna Gacek

Anna Gacek przyszła na świat w Bytomiu 9 kwietnia 1981 roku. Jest polską dziennikarką muzyczną, prezenterką Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Biografia i życiorys Anny Gacek

Pracę w radiu Anna Gacek rozpoczęła w roku 2001, a w związku ze współpracą z Pawłem Kostrzewą w ramach audycji radiowej „Trójkowy Ekspres”. Był to czas rozpoczęcia również prowadzenia przez nią lub współprowadzenia takich na przykład audycji z Piotrem Stelmachem jak „Myśliwiecka 3/5/7” i „Offensywa”, oraz dwóch audycji z Piotrem Metzem, jak „Lista osobista” i „Zjednoczone Królestwo”. Pracowała też z Wojciechem Mannem, mianowicie tworząc projekt „Manniak po ciemku”, czyli jego audycje autorską, również „W tonacji Trójki” (wydanie wtorkowe). Natomiast z Tomaszem Żądą realizowała dwie audycje, czyli „Historia pewnej płyty” i „Zapach poranka”.

Anna Gacek prowadzi w Programie Trzeciego Polskiego Radia, takie autorskie audycje jak „Atelier”, emitowaną w każdą noc z soboty na niedzielę, w godzinach od 2 do 6 rano, ale i program zatytułowany „Aksamit” puszczaną na falach w poniedziałki o godz. 19.05. Mieści się również w radiowej ramówce jej audycja poświęcona modzie pt. „Powiększenie”. Za sprawą Anny Gacek przeprowadzono też szereg autorskich wywiadów dla radiowej Trójki.

Anna Gacek zasłynęła również jako pasjonatka w dziedzinie mody – w jej audycjach mają też miejsce prezentuje m.in. śpiewających modelek, w swojej karierze oprócz tego odnotowała kilka epizodów na zasadzie współpracy w charakterze stylistki zaangażowanej w sesje zdjęciowe.

Anna Gacek współpracowała ponadto z czasopismami muzycznymi takimi jak „Teraz Rock” i „Machina”, ale i z nieistniejącym już „A4”. Odnalazła się również na łamach takich czasopism jak „Przekrój” i „Zwierciadło”, magazynów „Vice” i „KMAG”, oraz „Dziennik Gazeta Prawna”. Telewidzowie natomiast mogli ją zobaczyć w TVN Style.

Ciekawostki o Annie Gacek

  • Od najmłodszych lat marzyła o karierze medialnej, jak się później okazało – efektywnie. Jej marzenia spełniły się, zwłaszcza, że zaczęły materializować się we współpracy z największymi polskiego radia.
  • Jest uważana za osobę, która potrafi przemierzać ogromne odległości geograficzne oraz interpersonalne, by wywiad z postacią przez nią wybrana doszedł do skutku.
  • Unikała kreowania swego popowego oblicza, podczas gdy po latach okazało się, że jest to element, który uruchamia się sam.

Cytaty Anny Gacek

„Z reakcjami na bycie osobą jakoś tam rozpoznawalną, na temat której ludzie mają – często nieprzychylne – zdanie, musiałam się oswajać. Przerobiłam wszystkie fazy, począwszy od tego, co będzie, jak źle wyjdę na zdjęciu ze słuchaczami. Jestem próżną kobietą, więc jest to dla mnie istotne. Nieprzyjemne komentarze musiałam sobie jakoś wytłumaczyć, zracjonalizować.”

„Mam to szczęście, że obok mnie są wielkie radiowe nazwiska, i to są moje uszy, to są moje oczy, to są moje instancje, do których mogę się zwrócić z pytaniem.”
„Nie stałam się zblazowanym dziennikarzem, jeśli o to ci chodzi. Natomiast, owszem, w Polsce wstydziłam się tańczyć i bawić wśród ludzi. Jeszcze ktoś zrobi mi głupie zdjęcie – nie daj Boże!”

„Uwielbiam, że radio daje ci względną, ale jednak anonimowość. Bardzo nie podoba mi się perspektywa jej utraty. Właściwie to ona mnie przeraża. Prowadzę taki, a nie inny tryb życia, więc przydaje mi się to, że mam jeszcze swobodę.”

„Dzisiaj jestem o tyle mądra, że wiem, że to takie rzeczy budują pozycję i markę, a nie bycie przezroczystym, żadnym. Nie chciałabym inaczej. Nigdy też niczego nie kalkulowałam, nie pisałam w relacji z koncertu o tym, że chłopiec na scenie jest tak seksowny, że nie chcę go słuchać, tylko zedrzeć z niego jeansy dlatego, że mi się to opłacało. Tak po prostu wtedy myślałam. To było fajne w „Teraz Rocku”, poza jedną akcją, że mogłam tam pisać, co chcę i jak chcę. Dziś bardzo to doceniam, bo pomogło to medialnie zbudować wyrazistą mnie.”