Aktorzy Satyrycy

Michał Koterski

Michał „Misiek” Koterski przyszedł na świat w Krakowie 29 grudnia 1979 roku. Jest polskim aktorem, prezenterem telewizyjnym i satyrykiem.

Biografia i życiorys Michała Koterskiego

Michał Koterski jest synem popularnego reżysera Marka Koterskiego oraz Iwony Cieślikowskiej. Jest przy tym bratem stryjecznym słynnego Maćka Koterskiego, czyli osoby, która grała Piotrusia Wolańskiego w filmach zatytułowanych kolejno „Kogel-mogel” oraz „Galimatias, czyli kogel-mogel II”.

Michał Koterski wystąpił w filmach ojca, w których grał Sylwka, mianowicie syna Adama Miauczyńskiego. Znakiem szczególnym aktorstwa Michała Koterskiego jest styl gry – można to w ślad za artystą nazwać po prostu „byciem takim, jakim się jest na co dzień”.

Współuczestniczył w produkcji porannej audycji radiowej na falach Antyradia, podczas której odczytywał blogi znanych w Polsce polityków. W stacji Polsat prowadził natomiast program „Misiek Koterski Show”.

Wiosną 2008 Michał Koterski występował w trzeciej edycji słynnego programu telewizyjnego „Jak oni śpiewają”. W kwietniu 2008 roku zrezygnował jednak z udziału w show na korzyść Grażyny Szapołowskiej i Anety Zając, tym samym zajmując dziewiąte miejsce.

Koterski był poza tym prowadzącym galę konkursu Miss Polska 2012 oraz koncert płocki „Disco pod Gwiazdami”. Jesienią 2014 zdecydował się Koterski wziąć udział w drugiej emitowanej przez telewizję Polsat edycji popularnego programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jego partnerką taneczną była tam Janja Lesar, z którą zajął dobre ósme miejsce, czyli odpadając w piątym odcinku.

Ponadto partnerką życiową Michała Koterskiego jest Marcela Leszczak, z którą ma syna Fryderyka, urodzonego w 2017 roku.

Ciekawostki o Michale Koterskim

  • Na przestrzeni lat 1999 – 2018 Michał Koterski zagrał w dwudziestu pełnometrażowych produkcjach filmowych. Zagrał również w serialu „Pierwsza miłość” oraz „ Świat według Kiepskich”.
  • Jest znany w światku aktorskim ze swoich przeszłych a bujnych imprez, w których nie oszczędzał się zażywając substancje psychoaktywne.
  • Jest felietonistą w porannej „Antyliście” w rozgłośni Antyradia.
  • W 2007 wystąpił w kampanii reklamowej ING Banku Śląskiego oraz kampanii społecznej „Idź i głosuj”.
  • Posiada na swym koncie karę 7 miesięcy kary pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Powodem była w tym przypadku próba sprzedania przez niego zadłużonego mieszkania.

Cytaty Michała Koterskiego

  • „Bo się boję. Bo tak naprawdę rola komedianta w tym całym show-biznesie jest dla mnie pewnego rodzaju ucieczką. Dzięki temu ludzie traktują mnie z przymrużeniem oka i wybaczają pewne rzeczy. To był zawsze mój problem. Boję się występować na poważnie, bo boję się oceny. To mnie blokuje przed tym, co tak naprawdę chciałbym zrobić.”
  • „Kiedy byłem młodszy, i jeszcze tylko kobiety były na wyciągnięcie palca do tej gazety, to bardzo często oglądałem tam tylko obrazki. A teraz czytam, bo naprawdę fajne wywiady są w „Playboyu”. (…) Ale na mnie mały ma wpływ gazety, czy takie rzeczy, ja mam swój styl życia, który jest inny od każdego, więc jakby „Playboy” nie jest w stanie mi podskoczyć. Żaden. (…) Tego typu pisma wpływają na pewno na mężczyzn i patrzą co jest modne, żeby móc potem zaimponować kobietom, ale myślę, niestety, że nie w tym rzecz.”
  • „Nie mam nic do ludzi, którzy grają w serialach – bo seriale są ludziom potrzebne. Wystarczy spojrzeć na ich popularność. Tak samo jest z komediami romantycznymi, które są krytykowane, a miliony ludzi je ogląda. Ja jednak nie chcę brać w tym udziału: nie chcę występować w sitcomach. Co innego, jak jest dobry reżyser, taki jak Anka Jadowska – sama przyjemność z nią pracować. Wolę iść do pracy niezwiązanej z tym zawodem, niż robić rzeczy których nie czuję.”

Źródła

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Koterski
  • https://pl.wikiquote.org/wiki/Micha%C5%82_Koterski

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z serwisu Flickr.com. Autorem zdjęcia jest użytkownik „Sławek”. Zdjęcie zostało wykorzystane na licencji CC BY-SA 2.0.