Aktorzy

Anna Przybylska

Anna Przybylska

Anna Przybylska urodziła się 26 grudnia roku 1978 w Gdyni. Zmarła w Gdyni 5 października 2014 roku. Była polską aktorką telewizyjną, a także fotomodelką.

Krótki życiorys Anny Przybylskiej

Była córką oficera marynarki wojennej w stopniu komandora porucznika oraz matki, technika gastronomii. Uczyła się w gdyńskim liceum ogólnokształcącym. Wraz z końcem szkoły Anna Przybylska debiutowała odgrywając rolę w filmie „Ciemna strona Wenus” w reżyserii Radosława Piwowarskiego. Natomiast debiut telewizyjny Anny Przybylskiej miał miejsce w 1998 roku. Zagrała wtedy pierwszy raz rolę, która przyniosła jej popularność, mianowicie Marylkę w serialu „Złotopolscy”, filmie emitowanym w TVP2. Rok 2000 przyniósł Annie Przybylskiej rolę w filmie „Sezon na leszcza”, w którym odegrała rolę „Laski”. W tym samym roku weszła w związek małżeński z tenisistą Dominikiem Zygrą. Rok 2000 oraz 2002 oznaczał dla niej udane sesje w magazynie „Playboy”. W międzyczasie aktorka rozwiodła się.

Niedługo później została twarzą marketingową kosmetyków Astor w Polsce, lecz wkrótce w całej Europie, co zapisało ją w historii jako pierwszą Polkę w historii podobnych przedsięwzięć. Jednak nie to zapadło widzom w pamięć na dobre, bowiem to sitcom emitowany w telewizji Polsat pod tytułem „Daleko od noszy” przyniósł jej rolę Kariny, jednocześnie sympatię telewidzów. Miało to miejsce na przestrzeni lat 2003 – 2011. Była w związku z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem, mając z nim córkę i dwóch synów. Niedługo potem zaczęły się problemy zdrowotne, które wymogły dokonanie operacji usunięcia zmian nowotworowych trzustki. Było to w roku 2013, później podjęła leczenie również za granicą, w Szwajcarii. Zmarła 5 października 2014 roku, w Gdyni Orłowie.

Biografia rozszerzona Anny Przybylskiej

Anna Przybylska przyszła na świat w Gdyni 26 grudnia roku 1978. Jej ojciec służył a armii, matka pracowała jako technik gastronomii. Anna Przybylska chodziła do liceum ogólnokształcącego. Sama końcówka jej nauki licealnej oznaczała jednocześnie angaż w filmie w reżyserii Radosława Piwowarskiego, zatytułowanym „Ciemna strona Wenus”. Film opowiada historię pięknej kobiety, szczęśliwej mężatki. Jej dobre życie pewnego dnia niszczy inna kobieta, twierdząc, że kochała się z jej małżonkiem. W efekcie bohaterka chce popełnić samobójstwo, do którego ostatecznie nie dochodzi, za to wdaje się w romans z młodym chłopakiem. W filmie tym Anna Przybylska odegrała rolę kobiety o pseudonimie „Suczka”. Natomiast w roku 1998 miał miejsce debiut telewizyjny Anny Przybylskiej. Została wówczas Marylką w popularnym polskim serialu zatytułowanym „Złotopolscy”, który był emitowany na falach TVP2. Film opowiada historię rodu Złotopolskich, a właściwie jego dwóch gałęzi. Na czele rodu stoi Dionizy Złotopolski i Eleonora Gabriel. Film należał do produkcji najdłużej wyświetlanych wśród telewizyjnych produkcji polskich. Niech miarą popularności będzie to, że 21 grudnia 2008 wyemitowano tysięczny odcinek serialu. Anna Przybylska wzięła zatem udział w niezwykle śmiałym przedsięwzięciu, porównywalnym z takimi hitami serialowymi jak: „Na Wspólnej”, „Plebania”, „Samo Życie” czy też niezwykle popularny „Klan”.

Rok 2000 przyniósł Annie Przybylskiej pracę nad rolą w filmie „Sezon na leszcza”, w którym odegrała rolę „Laski”. Historia tym razem dotyczyła splatających się losów pary młodych ludzi oraz funkcjonariusza policji. To właśnie Przybylska zagrała kobiętę w wymienionej parze, która razem z partnerem organizuje skok na bank, chcąc w ślad za tym ruszyć do ucieczki za granicę. Motywem ciekawym w tej narracji był epizod ze zmianą samochodu po dokonanym skoku, kiedy to okazuje się, że ruszają w trasę z malutkim dzieckiem na tylnej kanapie auta. Para decyduje się wziąć pod swą opiekę dziecko, przy czym bieg spraw się jednocześnie komplikuje. Produkcja oparta jest na pomyśle jaki wykorzystywany jest od dekat w kinematografii, mianowicie w klasycznym filmie drogi. Film ukazał się budząc sympatię widzów, natomiast w tym samym czasie Przybylska weszła w związek małżeński z tenisistą Dominikiem Zygrą. Rok 2000 oraz 2002 oznaczał już nie tylko prace w filmie, ale udane dla niej sesje w magazynie „Playboy”.

W międzyczasie aktorka podjęła decyzje na temat rozwodu, który uwolnił ją od zobowiązań związku, w którym pojawiły się oznaki wypalenia emocjonalnego. W tym też czasie przyszła kolej na zawodowe zaangażowanie Anny Przybylskiej w produkcję zatytułowaną „Lokatorzy”, czyli krajowy serial komediowy, który emitowany był w TVP1 w latach 2000 – 2005. Produkcja opowiada historię zabawnych losów czterech osób będących w relacjach przyjacielskich oraz historię gospodarza, który jest mieszkańcem domu w Warszawie. Przybylska zagrała tam Asię, czyli siostrę filmowej Krysi. Rok 2002 natomiast przyniósł Przybylskiej rolę w filmie Juliusza Machulskiego pt. „Superprodukcja”. W tym samym roku zagrała w filmie „Rób swoje, ryzyko jest twoje”, w „Karierze Nikosia Dyzmy” oraz w „Dniu Świra”. W latach 2003 – 2009 aktorka grała w serialu komediowym „Daleko od noszy”, co sprawiło, że zaczęła być utożsamiana z odgrywaną bohaterką. Ogółem zagrała później jeszcze w przeszło dwudziestu filmach.

Jednak nie tylko filmem aktorka żyła. Warto wspomnieć, iż była twarzą marketingową kosmetyków Astor w Polsce. Było to przedsięwzięcie na tyle udane, że wkrótce była twarzą marki w całej Europie. Z kolei życie prywatne układało się dobrze – była w związku z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem, mając z nim dwóch synów i córkę. Niedługo potem zapadła na nowotwór trzustki. Było to w roku 2013, później podjęła leczenie również za granicą, w Szwajcarii. Zmarła 5 października 2014 roku, w Gdyni Orłowie.

Ciekawostki o Annie Przybylskiej

  • Została twarzą linii kosmetyków marki Astor nie tylko w Polsce, bo w kampanii reklamującej produkty na terenie całej Europy.
  • Zmarła na raka trzustki.
  • Ojciec Anny Przybylskiej umarł, gdy miała ona zaledwie 16 lat. Również na raka.
  • Pierwotnie to jej TVN złożył propozycję, aby stać się prowadzącą „Perfekcyjnej Pani Domu”. Propozycję jednak odrzuciła.

Cytaty Anny Przybylskiej

„Nie przepadam za takimi, którzy traktują mnie jak kukłę, nie jestem w stanie z takimi pracować. Lubię też reżyserów, którzy wiedzą dlaczego znaleźli się na planie i jaki film robią. Niestety, nie wszyscy przedstawiciele tej profesji taką wiedzę posiadają.”

„Skupiam się przede wszystkim na bohaterce, którą mam zagrać. Bardzo istotny jest oczywiście sam scenariusz, musi być naprawdę interesujący. Niezwykle ważna jest również osoba reżysera. Przed dokonaniem wyboru staram się dowiedzieć od innych, jak się z danym reżyserem pracuje. Na planie emocje często potrafią wziąć górę, więc lepiej wiedzieć wcześniej, z kim się ma do czynienia.”

„Uważam, że wiele w życiu osiągnęłam. Mam na myśli moją rodzinę, to moja najpiękniejsza rola.”