Piosenkarze

Eminem

Marshall Bruce Mathers III, czyli Eminem, urodził się w Kansas City, w Stanach Zjednoczonych, 17 października 1972 roku. W historii muzyki popularnej jest on najlepiej sprzedającym się raperem wszech czasów.

Biografia i życiorys Eminema

Eminem, a w metryce Marshall Bruce Mathers III, to amerykański raper, producent muzyczny i aktor. Przyszedł na świat w St. Joseph, w Kansas City, 17 października 1972 roku. Jako nastolatek, później, razem z matką przeprowadził się do Detroit, by tam zamieszkać w okolicach 8 mili. Swoją przygodę z muzyką rap rozpoczął za dzięki ścieżce dźwiękowej do filmu pod tytułem „Reckless”. Na przełomie lat 1995/96, wydał swój niezwykle popularny później album „Infinite”, krążek jednak przyjęty początkowo dość słabo, jednak za sprawą działań słynnego Dr. Dre los rapera mógł obrócić się o 180 stopni, bowiem Dre złożył mu propozycje kontraktu ze swoją dość znaną wytwórnią płytową Aftetmath, co zaowocowało tym, że ukazała się w ślad za tym bardzo dobrze przyjęta prze krytyków i publiczność płyta pod tytułem „The Slim Shade LP”. Dalsza współpraca Eminema z Dr. Dre dała takie pozycje muzyczne jak: „ The Marshall Mathers LP”, a w sąld za tym „The Eminem Show”, jak również „Encore”, oraz „Relapse”. Natomiast dwie płyty zdążył przy tym Eminem nagrać z rozpoznawalnym dziś zespołem D12. Jest Eminem również aktorem, ponieważ skorzystał z okazji i zagrał w filmie pt. „8 mila”, który jest też w swych niemałych fragmentach nawiązaniem do jego przeszłości artysty poszukującego. Dzięki zarówno swojej muzyce, jak i oprawie tekstowej – bezkompromisowej i odważnej, Eminem zdołał zdobyć całe mnóstwo prestiżowych nagród, wśród których wyróżniamy takie jak: Grammy Awards, późeniej MTV Movie Awards ( za film „8 mila” ), czy wreszcie MTV Video Music Awards, MTV Europe Music Awards, oraz American Music Awards.

Ciekawostki o Eminemie

  • Wczesna młodość Eminema obfitowała w marzenia. Początkowo chciał być twórcą komiksów, dopiero później raperem.
  • Nie należał do prymusów, a nawet do uczniów dość słabych. Trzykrotnie powtarzał 9 klasę.
  • Ma niemiecko – szwajcarskie korzenie, również szkockie, a ponoć nawet i korzenie polskie.
  • Z jedną z partnerek życiowych ożenił się dwukrotnie – jego drugie małżeństwo trwało 82 dni.

Cytaty Eminema

„Jedyne, co w tym wszystkim jest na serio, to moja miłość do rymowania.”

„Jestem człowiekiem, obmyślę nowy plan. Czas, abym powstał, przemierzył nowe lądy… Czas, abym na serio wziął sprawy w swoje ręce. Wybierając takie życie, nigdy więcej nie spojrzę za siebie. Odchodzę, wiem, dokąd podążam. Idąc za śladami stóp, wytyczam własną i jedyną ścieżkę…”

„Taaa, trzy razy musiałem powtarzać dziewiątą klasę, ale nie sądzę, że powód tego koniecznie musiał być taki, że jestem głupi.”

Źródła

  • https://biografia24.pl/eminem/
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Eminem
  • http://viva.pl/ludzie/newsy/eminem-biografia-marshall-bruce-mathers-iii-urodziny-najlepsze-utwory-111687-r1/
  • https://www.filmweb.pl/person/Eminem/biography

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Sebastian Vital. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY 2.0.