Politycy

Joachim Brudziński

Joachim Stanisław Brudziński przyszedł na świat w Świerklańcu 4 lutego 1968 roku. Jest polskim politykiem, nauczycielem akademickim, politologiem i dziennikarzem.

Biografia i życiorys Joachima Brudzińskiego

Jako pomysłodawca i założyciel Morskiego Centrum Informacji Zawodowej w Szczecinie, zajmował się również działaniami w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych polskich rybaków i marynarzy, oraz działaniami pomocowymi w dziedzinie zatrudniania na międzynarodowym rynku pracy.

W trakcie swych studiów politologicznych Joachim Brudziński pływał na jednostkach handlowych i rybackich. Następnie współpracował jako dziennikarz Polskiego Radia Szczecin. Był też rzecznikiem prasowym zatrudnionym przez Urząd Morski w Szczecinie, jak również działał jako wykładowca Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu oraz Policealnego Studium Administracji, także jako społeczny kurator sądowy.

Był działaczem ugrupowania Porozumienie Centrum, później w Prawie i Sprawiedliwości. Na przestrzeni lat 2002 – 2006 prezesował zachodniopomorskiemu zarządowi regionalnemu PiS. Jako sekretarz generalny natomiast w latach 2006 – 2008. 10 października 2009 roku został przewodniczącym komitetu wykonawczego, zostając nim także w roku 2013 i 2016, jednocześnie jako wiceprezes partii, lecz 11 stycznia 2018 Joachim Brudziński ustąpił z funkcji przewodniczącego KW PiS.