Piosenkarze Różne

Thomas Anders

Thomas Anders

Thomas Anders, a właściwie Bernd Weidungur. Przyszedł na świat w niemieckiej wsi Mörz 1 marca 1963 roku. Jest niemieckim piosenkarzem, kompozytorem i producentem muzycznym. Był członkiem duetu muzycznego Modern Talking, za sprawą którego zyskał ogromną popularność.

Biografia i życiorys Thomasa Andersa

Bernd Weidung zaczynał przygodę z muzyką pobierając lekcje muzyki w zakresie gry na fortepianie. W roku 1980 został zwycięzcą konkursu młodych talantów rozpisanego przez Radio Luxemburg, podpisując w ślad za tym kontrakt z poważną rozgłośnią z USA, mianowicie firmą CBS. Mógł wobec tego wydać wkrótce singiel zatytułowany „Judy”, natomiast w roku 1983 wykonał cover utworu pt. „Send Me an Angel”, który w orginale wykonywała australijska grupa Real Life. Wreszcie nadszedł rok 1984 i wraz z Dieterem Bohlenem założył słynny duet Modern Talking, czyli powód spektakularnego sukcesu międzynarodowego. Grali w ten sposób trzy lata, po czym projekt uległ zawieszeniu.

Rok 1989 był dla Thomasa Andersa czasem jego pierwszej solowej płyty „Different”, mianowicie pewne rozczarowanie w odbiorze krążka, nie był to bowiem, jak się spodziewano, album dyskotekowych hitów, raczej swoista papka utworzona na fali dawnej popularności i z takowym ukłonem w lata doskonałej przeszłości popowej. Anders wydał w sumie siedem płyt, lecz nie bijąc bynajmniej sukcesu Modern Talking.

W roku 1994 Anders zagrał role Ypsilona w filmie „Stockholm Marathon”, natomiast w 1997 roku w produkcji krótkometrażowej pt. „Phantomschmerz”, oraz w 2001 roku w filmie kryminalnym pt. „Mühle – Dame – Mord”, w którym grając złodzieja samochodów, przedstawia kreacje postaci uwikłanej w rozwijające się fabularnie zbrodnie.

W roku 1998 doszło do reaktywacji Modern Talking i wydania płyty „Back For Good”. Wytrwali wówczas do roku 2003, kiedy to pożegnalnym koncertem grupa rozwiązała działalność.

Thomas Anders obecnie kontynuuje karierę solową. Wydał płytę „This Time” w roku 2004, w 2006 ukazała się „Songs Forever”, by w 2010 mógł pojawić się wreszcie longplay „Strong” i jego platynowy status w Rosji. Anders kuł żelazo póki gorące, więc już w 2011 ukazała się płyta „Two”, tym razem w duecie z popularnym artystą niemieckim Uwe Fahrenkrogiem.

16 listopada 2012 roku Thomas Anders wydał swój pierwszy świąteczny album zatytułowany „Christmas for You”. Pamiętać przy tym należy, że album to próbujący zabić poniekąd nudę konsumpcji karpia świątecznego, niejako swymi rytmami i brzmieniem chcący wkupić się w łaski co najmniej średnio wybrednego słuchacza.

Ważne, iż małżeństwo Thomasa Andersa z żoną Norą zakończyło się w 1998 roku. Tym bardziej jednak zasługuje na uwagę to, że po dwóch latach artysta ponownie zdecydował się stanąć na ślubnym kobiercu. Wybranką jego serca została Claudia Hess, a owocem ich miłości syn, Alexander Mick Weidung, który urodził się w czerwcu 2002 roku.

Jego hobby stanowi przede wszystkim gotowanie, ponieważ uwielbia włoską kuchnię, a także sport, w tym golf. Uwielbia Eltona Johna, Céline Dion oraz Barbarę Streisand.

Ciekawostki o Thomasie Andersie

  • Swój pierwszy album wydał mając zaledwie 17 lat. Było to możliwe, ponieważ materiał zgromadził wykonując regularnie swe utwory na lokalnych zabawach i festynach, których współorganizatorem był jego ojciec, czyli burmistrz lokalnej miejscowości.
  • Był zwycięzcą konkursu muzycznego rozpisanego przez słynne radio Luksemburg.
  • Jego żona była w pewnej opozycji do jego muzycznej kariery. Nie chciała, by kontynuował on swoje eskapady koncertowe razem z Modern Talking, co później wpłynęło na fakt rozwody tychże dwojga.
  • Thomas Anders, nazywa się właściwie Bernd Weidung.
  • Wygrany przez Andersa konkurs młodych talentów zorganizowany przez Radio Luxemburg okazał się być przepustką do podpisania kontraktu z potentatem producenckim, do jakich z pewnością należy CBS.
  • Jako doświadczony muzyk Anders postanowił dzielić się swoją wiedzą z innymi na drodze do sukcesu. Pracował zatem będąc producentem i autorem piosenek takich wykonawców, jak IT-girls, T-Seven (ex-Mr President) czy TEARs.
  • „Porażkę ponosi nie ten, kto upada, lecz ten, kto nie potrafi się podnieść”. Takie motto przyjął Thomas Anders. I nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż Anders trzyma się tego we własnym życiu, Oto po wielu latach na przykład rozwiódł się z żoną, lecz był w stanie znieść dwuletnia depresję i ponownie stanąć na ślubnym kobiercu. Nie inaczej jeśli idzie o karierę zawodową, bowiem zdecydował się wyciągać wnioski z popowego upadku, by w końcu dojść do wniosku, że najlepiej jest słuchany podczas świątecznych posiadówek.
  • Jego ojciec będąc prominentnym działaczem politycznym na szczeblu samorządowym pomagał młodemu Andersowi, by syn dużo koncertował do piwa i grillowanych kiełbasek. W ten sposób Anders obrósł doświadczeniem wytrawnego muzyka jeszcze przed osiągnięciem swej pełnoletności.

Cytaty Thomasa Andersa

„Jesteś najlepszy-przez cały czas
Pokonujesz pozostałych-jestes w mojej głowie
Nie odbieraj mi-ten sen to ja
Nie zostawiaj mnie tutaj w moim cierpieniu
Jesteś najlepszy-od wybrzeża do wybrzeża
Od wschodu do zachodu kochaja cie najbardziej
Ciężko jest o wygraną- starasz sie jak umiesz najlepiej
I jesteśmy pewni-że pokonasz pozostałych.”

„Oh, grasz w tą grę, grasz w tą grę, ranisz mą duszę
Siedem dni, siedem nocy, bez kontroli.
Oh, każdego dnia, każdej nocy byłem samotny
Kiedy nie było cię obok mnie.
Czy powinienem słuchać mego serca, dziewczyno?
Czy powinienem słuchać mego umysłu?
Kiedy powiedziałaś, że odchodzisz i to zrobiłaś
Czy nie możemy zostać przyjaciółmi?
Oh, po tym jak twoja miłość odeszła
Nie wiedziałem gdzie przynależe
Kiedy nie ma cię obok mnie, nie ma obok mnie
Umieram, płacze, kochanie…”

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Holger Weinandt. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0 DE.