Piosenkarze

Teresa Werner

Teresa Werner jest popularną polską piosenkarką wykonującą muzykę rozrywkową. Występuje solowo od 2011 roku.

Teresa Werner – wiek

Kwestia wieku Teresy Werner budzi ciekawość wielu osób, jednak sama zainteresowana nigdy nie podzieliła się informacją na ten temat.

Krótki życiorys Teresy Werner

Urodziła się i dorastała w Nakle Śląskim. Występowała wielokrotnie na uroczystościach szkolnych, akademiach czy konkursach. W wieku 16 lat została przyjęta do Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, gdzie występowała ponad 30 lat. Z zespołem tym odbyła liczne podróże po całym świecie i to jeszcze w czasach PRL-u, kiedy podróżowanie było luksusem. W 1991 na Festiwalu Piosenki Ludowej w Johannesburgu (RPA) zajęła pierwsze miejsce. Po zakończeniu przygody z zespołem „Śląsk” postanowiła w 2011 roku rozpocząć karierę solową. Stała się rozpoznawalną postacią muzyki rozrywkowej, a teledyski do jej utworów notują milionowe ilości odsłon na YouTube. Najpopularniejsze z nich to „Dałabym Ci dała”, „Miłość jest piękna” i „Szczęśliwi we dwoje”.

Prywatnie, Teresa Werner ma z pierwszego małżeństwa córkę. Jej mężem od 2010 roku jest Wiesław Werner i razem mieszkają w Koszęcinie.

Ciekawostki o Teresie Werner

Jej album „Spełnić marzenia” otrzymał status złotej płyty.

Otrzymała z rąk Rady Ekspertów Międzynarodowego Intelektualnego Społeczeństwa Niezależnego Międzynarodowego PEN Klubu tytuł doktora honoris causa.

Otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a z rąk Prezydenta RP – Srebrny Krzyż Zasługi.

Dowiedz się więcej

https://zyciorysy.info/teresa-werner/

Źródło zdjęcia: wikimedia.org. Autor: Telewizja – ATV sp. z o.o.. Zdjęcie wykorzystane na podstawie licencji CC BY 3.0.