Piosenkarze

Piotr Cugowski

Piotr Cugowski (ur. 1979) jest polskim muzykiem, wokalistą grupy Bracia (założonej wraz z bratem Wojciechem), synem Krzysztofa Cugowskiego, członkiem ZPAV.

Krótki życiorys Piotra Cugowskiego

Piotr Cugowski urodził się w Lublinie w 1979 roku. Wychowywał się w rodzinie umuzykalnionej i od zawsze kierował się przeczuciem, że jego przyszłość określi właśnie muzyka. Wspólnie z bratem już jako dziecko próbował swoich sił w dziedzinie muzyki, snując plany i wielkie marzenia. W szkole średniej współpracował z takimi zespołami jak In Tenebris czy też Tipsy Train. Pierwszy raz wystąpił z bratem w 1997 roku. Za moment przełomowy w swojej karierze uważa zwycięstwo w zielonogórskim konkursie jakim jest Festiwal Zjednoczonej Europy. Od tego czasu jego kariera usłana jest pasmem mniejszych i większych sukcesów.

W 2009 roku został nominowany do Fryderyków w kategorii Wokalista Roku. Występował również w licznych przedstawieniach musicalowych, jak choćby w Przebojowej Nocy. Wraz z zespołem Bracia występował w latach 1997–2019. Z zespołem nagrał kilka albumów studyjnych, za które odebrał nie tylko bardzo dobre recenzje, ale i pieniądze – zdobywając przy tym liczne nominacje i nagrody. Większość obserwatorów uważa Piotra za lepszego wokalistę od starszego brata, którego natomiast ceni się bardziej za umiejętność gry na gitarze. W jednym z udzielonych prasie wywiadów ojciec braci – Krzysztof Cugowski, przyznał, że martwi się o kondycje syna, który w jego opinii często przesadza ze świętowaniem oraz imprezami. Wokalista Budki Suflera wiedząc, że jego syn ma także rock’n’rolla we krwi, naraża się w ten sposób również na utratę nie tylko zdolności wokalnych, ale i przede wszystkim zdrowia (Krzysztof Cugowski przypłacił imprezowanie chorobą serca).

Żoną Piotra Cugowskiego jest Eliza, z którą doczekał się syna Piotra. Jak sam przyznał w udzielonych wywiadach, jego siłą został właśnie dom oraz spokojne życie z dala od męczącego go medialnego zgiełku. Stara się jak umie godzić karierę w show-biznesie z życiem rodzinnym, jednak jest świadomy trudu tego zadania.