Piosenkarze Różne

Margaret

Margaret

Margaret, a właściwie Małgorzata Jamroży, przyszła na świat w Stargardzie Szczecińskim 30 czerwca 1991 roku. Jest polską piosenkarką i autorką piosenek. Z wykształcenia jest projektantka mody.

Biografia i życiorys Margaret

Margaret, czyli polska artystka, która dochodziła do swego sukcesu wyężoną i regularną pracą w zaciszu rodzinnego domu. Oto jak można by czasem streścić drogę Małgorzaty Jamroży. Niestety nie wszystko w jej biografii jest takie proste. Otóż uczyła się wcale dobrze, zdobywając kolejno wykształcenie podstawowe, średnie, aż wreszcie to dotyczące projektantów mody. Nie tędy jednak los chciał pokierować jej ścieżkami. Margaret, to imię artystyczne Małgorzaty, jej przydomek, ale i coś więcej, bowiem jako odrobinę angielskojęzyczne ma z wielkim światem mediów, gwiazd i scen całkiem sporo wspólnego. Margaret odniosła sukces, zatem postarajmy się zwrócić uwagę na to co działo się po kolei na jej artystycznej ścieżce. Może się bowiem okazać, że jej biografia zostanie inspiracją dla tych, którzy potrzebują wzoru oraz wiary we własne siły.

Debiut Margaret miał miejsce w 2013 roku – wówczas to pojawił się jej minialbum w formie EP-ki, zatytułowany „All I Need”. Nagranie promował wtedy singiel pt. „Thank You Very Much”, który odnalazł swe notowania w oficjalnych listach sprzedażowych Austrii, Włoch i Niemiec. Utwór ten stanowił też wtedy trzeci najlepiej sprzedający się utwór w Polsce, co w efekcie spowodowało, że polskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów ZPAV przyznało jej wyróżnienie o nazwie Cyfrowa Piosenka Roku. Ważny był jednakowoż lipiec tego dla niej pamiętnego 2013 roku, ponieważ Margaret mogła reprezentować Polskę w Karlshamn, czyli na Bałtyckim Festiwalu Piosenki – zajmując świetne miejsce drugie w finale konkursu. Mogła zatem w 2014 roku wydać już album studyjny, czyli właściwy debiut, pod tytułem „Add the Blonde”, plasujący się na dobrym ósmym miejscu polskiej listy OliS, zyskując certyfikat płyty platynowej. Odbyło się to w trakcie promowania albumu przez numery takie jak „Heartbeat”, „Start a Fire”, „Wasted”, później natomiast „Elephant” i „Cool Me Down”, z tym ostatnim pokrytym platyną podwójną w kraju, w Szwecji jednak był to już certyfikat złoty.

Końcówka roku 2015 oznaczała w dorobku Margaret album studyjny drugi, pod tytułem „Just the Two of Us”, który udało się jej nagrać w duecie z popularnym kanadyjskim muzykiem Mattem Duskiem – w efekcie płyta zdobyła platynę a to jako uplasowana na 28. miejscu OliS. Nie był to bynajmniej koniec, ponieważ rok 2017 oznaczał w twórczości Margaret album pod tytułem „Monkey Business” – z kolei na 8. miejscu zestawienia OliS. Wreszcie nadszedł i 2018 a wraz z nim piosenka artystki „In My Cabana”. Wystąpiła też na szweckim Melodifestival 2018 – okazało się, że była w stanie zająć świetne siódme miejsce.

Margaret, można śmiało powiedzieć, śmieje się niewinnie jak dziecko, wyglądem podobna jest do nastolatki, za to śpiewa już jak kobieta. Karierę, jak łatwo się domyślić, Margaret już zrobiła, większą nawet wobec tego, co zdołała uczynić marzeniami w dzieciństwie. Przy tym należy podkreślić, iż jako rodzima piosenkarka, nauczyła się wszystkiego co zechciała, łącznie – jak zdążyła również zaznaczyć w wywiadach prasowych – z miłością. Margaret bowiem podkreśliła już niejednokrotnie, iż chce nauczyć się przede wszystkim kochać. Należy za pewne do tego gatunku twórców, którzy czerpią inspiracje z życia, w tym rzecz jasna z emocji, w tym tych najbardziej szczerych i głębokich. Jak na polska gwiazdę przystało, Margaret odnosi się do własnej rodziny z szczerymi i głębokimi emocjami z jednej strony, z drugiej natomiast z dojrzałym dystansem. Na przykład godne podkreślenia jest to, że Margaret otrzymała dobre wsparcie właśnie w rodzinie, pomimo, że z początku nie było dla jej twórczości właśnie w rodzinie zbyt wielkiego zrozumienia. Lata jednak pokazały, bo wypełnione pracą twórczą, że muzyka okazała się być również źródłem dochodu, wobec czego już nie można było przejść obojętnie. Oprócz tego gwiazda wykazuje dziś większą niż kiedykolwiek dojrzałość, która to pewnie idzie i z wiekiem – postrzega na przykład swe błędy w kategoriach nauk, które płynął z życia toczącego się samo przez się. Jest dziś nawet Margaret w stanie powiedzieć, że to związki, na czele z tymi nieudanymi, były dla niej tą właściwą lekcja życia.

Ciekawostki o Margaret

  • Margaret nagrała również partie wokalne do filmu „Bokser” oraz poczyniła nagrania do reklam m.in. firmy Apart.
  • Margaret jest z wykształcenia projektantką mody.
  • Reżyserem i pomysłodawcą klipu do utworu „Thank You Very Much” był Chris Marrs Piliero, który wcześniej współpracował m.in. z takimi popularnymi wykonawcami jak Kesha oraz Britney Spears. Klip nagrano w Los Angeles. Sceny nagości, jakie się w nim pojawiają, sprawiły, że wideo zostało usunięte z serwisu YouTube zaledwie kilka godzin po premierze.

Cytaty Margaret

„Lubię nagość, jest naturalna i zarazem piękna. Wspaniale było patrzeć na ludzi, którzy grali w tym teledysku i w pełni akceptowali swoją cielesność, wygląd a nawet niedoskonałości. Naturyzm cały czas onieśmiela i wywołuje kontrowersje, ale nam przede wszystkim chodziło o stworzenie czegoś zabawnego.”

„Widzę kryształowe krople deszczu
i widzę cale ich piękno
gdy lśniące promienie słońca przelatują
by stworzyć tęcze w moich myślach
gdy czasami myślę o tobie
i chcę spędzić trochę czasu z tobą

tylko nas dwoje
możemy tego dokonać jeśli spróbujemy
tylko nas dwoje
tylko nas dwoje
budując zamki na niebie
ty i ja”

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Daniel Ahs Karlsson. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.