Pisarze Różne

Magda Gessler

Magda Gessler

Miejscem urodzenia Magdaleny Darii Gessler został Komorów, dnia 10 lipca 1953 roku. Magda Gessler to osobowość telewizyjna, popularna polska restauratorka, właścicielka oraz współwłaścicielka kilkunastu miejsc restauracyjnych, jurorka polskiej edycji „MasterChef” emitowanej przez kanał TVN, a także sprawdziła się jako pisarka i felietonistka.

Krótki życiorys Magdy Gessler

Magdalena Daria Gessler urodziła się w Komorowie 10 lipca 1953 roku. Jej ojciec, człowiek z włoskimi korzeniami, był korespondentem Polskiej Agencji Prasowej, natomiast matka Magdy Gessler miała korzenie zarówno rosyjskie, jak i weneckie. Magdalena Gessler ma oprócz tego popularnego brata – jest nim słynny w Polsce polityk, prawnik i dziennikarz – Piotr Ikonowicz. Warto też zaznaczyć, że „cesarz reportażu”, mianowicie Ryszard Kapuściński, był Magdy Gessler ojcem chrzestnym. Wczesne dzieciństwo było całkiem kolorowe, ale i później, bo kiedy Gessler dorastała, miejscem jej wczesnej młodości została jakże dla Polaków egzotyczna i powabna Kuba, ale i Bułgaria, czyli miejsca gdzie za sprawą dyplomatycznej pracy swego ojca Magdalena mogła eksplorować życie w jego najważniejszych punktach. Warto zaznaczyć, bo zaznaczyła to sama, iż znajomym ojca a osobą której młoda Gessler upiekła swój jeden z pierwszych tortów, był wówczas sam we własnej osobie Fidel Castro. Tymczasem nie miało to wcale negatywnego wpływu na edukacje, zwłaszcza na etapie szkoły podstawowej i średnie, która to przebiegała, można rzec, bez żadnych poważnych zastrzeżeń. Nie inaczej było później z jej wyższym wykształceniem, ponieważ Gessler ukończyła madrycką Akademię Sztuk Pięknych. Jej mężem został w tamtym czasie Volkhart Müller, czyli korespondent słynnego tygodnika „Der Spiegel”. Były toteż lata osiemdziesiąte, a jej miejscem wspomniany Madryt. Później weszła w kolejny związek, tym razem z Piotrem Gesslerem, tym samym, który należy do rodziny zacnych warszawskich restauratorów. W ten sposób weszła Magda Gessler na przykład w posiadanie restauracji „U Fukiera” w Warszawie. Do dziś udało jej się wejść w zarówno posiadanie jak i współposiadanie kilkunastu krajowych restauracji. Ponadto jest Magda Gessler sprawną pisarką oraz prowadzącą telewizyjne show. Spod jej to pióra mogły wyjść na przykład książki takie jak te zatytułowane „Kuchnia moja pasja” oraz „Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie”. Jako felietonistka publikuje w tygodniku jak „Wprost” czy też „Newsweek”. Natomiast odnośnie fal telewizyjnych kojarzymy ją niezbicie z programem o wymownym tytule „Kuchenne rewolucje”, który to emituje TVN ze znakomitym skutkiem. Nie inaczej jest z programem zatytułowanym „MasterChef”, bowiem programowi udało się zgromadzić wierne grono fanów przed telewizorami. W dorobku Mgdaleny Gessler znajduje się również ten program w Foot Network – „Sexy Kuchnia Magdy Gessler”. Dziś Magda Gessler mieszka w Łomiankach, a jej partnerem życia jest Waldemar Kozerawski. Na koncie Magdaleny Gessler znalazło się wyróżnienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ponieważ faktycznie Gessler z dobrymi rezultatami promuje działalność firm produkujących polskie produkty. Prowadzi także serwis o nazwie SmakiZycia.pl.

Biografia rozszerzona Magdy Gessler

Magdalena Gessler Mieszka w słynnych Łomiankach pod Warszawą. Jej partnerem jest niezmiennie Waldemar Kozerawski. Deklaruje wyznanie, co ciekawe, prawosławne, bowiem śladami matki i swojej babci. Posiada znajomość aż kilku języków. Mieszkała dotąd również w Komorowie, ale i Sofii, czy Hawanie i Madrycie, bywając i w Lizbonie, Toronto, czyli w tych miejscach, które ukształtowały ją jako “Królową Polskich Smakołyków”. Znała się, a jakże, z samym Fidelem Castro, który okazało się zakochał się w jej sałatkach i torcie ananasowym. Prawda jest taka, że rys biograficzny Magdaleny Gessler naprawdę należy do zaskakujących. Istnieją zatem sprawy jak kuchnia i rodzina, które wiążą Magdę Gessler, na przykład, z takimi jak Ryszard Kapuściński lub Piotr Ikonowicz.

Pochodzenie

Ojciec Magdaleny Gessler, był korespondentem PAP, posiadał on korzenie rodem z Italii, natomiast matka miała korzenie rosyjskie oraz weneckie. Bratem natomiast Magdaleny Gessler jest z kolei słynna postać – Piotr Ikonowicz, człowiek będący sprawnym dziennikarzem, ale i prawnikiem i działaczem społecznym, natomiast ojcem chrzestnym został sam Ryszard Kapuściński.

Związki

Była Magda Gessler w związku małżeńskim z Volkhartem Müllerem, który będąc w latach osiemdziesiątych korespondentem popularnego tygodnika „Der Spiegel” w Madrycie, mógł spotkać właśnie ją – jeszcze jako studentkę. Następnie znalazła się w związku z Piotrem Gesslerem, czyli członkiem rodziny słynnych warszawskich restauratorów. Rok 1991 natomiast przyniósł podział w łonie rodzinnej firmy, a wtedy Piotrowi i Magdzie Gesslerom przypadła w udziale dobra restauracja „U Fukiera” w Warszawie.

Edukacja w drodze do sukcesu

Swe dzieciństwo Magda Gessler spędziła na Kubie i w Bułgarii, kończyła Akademię Sztuk Pięknych w hiszpańskim Madrycie. Swój talent pisarski przybliżyła czytelnikom w 2005 i 2007 roku, publikując kolejno dwie pozycje książkowe – „Kuchnia moja pasja” oraz „Kocham gotować – Magdy Gessler przepis na życie”. Udziela się też aktywie jako felietonistka w popularnym tygodniku „Wprost” jak i „Newsweek”. Prowadzi rzecz jasna w pierwszym rzędzie „Kuchenne rewolucje”, mianowicie program emitowany w kanale TVN, cieszący się niesłabnącą ale rosnącą popularnością, podobnie jak wspomniana edycja programu „MasterChef”. Prowadzi też program Foot Network „Sexy Kuchnia Magdy Gessler”.

Wyróżnienia

Ma na swym koncie wyróżnienie z rąk Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za działalność promującą produkty typowo polskie. Współpracuje na poziomie organizacyjnym z Targami Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia”, prowadząc też i serwis SmakiZycia.pl. Niekiedy występuje też w epizodach filmowych, jak na przykład w serialu „Na Wspólnej”, „Niania”, czy filmie animowanym „Mniam” użyczając swego głosu bohaterce.

Ciekawostki o Magdzie Gessler

  • Mając możliwość wystąpienia w filmowych epizodach, skorzystała w okazji, jak na przykład w serialu „Na Wspólnej”, „Niania”, czy filmie animowanym „Mniam” (użyczyła tam swego głosu filmowej bohaterce).
  • Pełniła funkcje jurorki polskiej edycji „MasterChef”, czyli programu emitowanego przez TVN.
  • Fidel Castro, który bywał w domu jej rodziców jako gość specjalny, został ozłocony przez młodą Magdę specjalnie przez nią upichconym torcikiem.
  • Może pochwalić się zamieszkaniem w wielu miejscach świata. Zawdzięcza to bez wątpienia ojcu, który był korespondentem PAP.
  • Bratem Magdaleny Gessler jest Piotr Ikonowicz, postać wcale nie mniej popularna. Zwłaszcza jako dziennikarz tygodnika „NIE” czy człowiek odpowiedzialny za udaremnianie egzekucji komorniczych na najbiedniejszych.

Cytaty Magdy Gessler

„Mam szczęście, że robię to, co kocham. Dzięki „Kuchennym rewolucjom”, które od lat cieszą się wielką popularnością, poznaję inspirujących, zaskakujących ludzi i zmieniam ich życie na lepsze. A oni pewnie też moje.”

„Mama była pierwszą osobą, która wprowadziła do mojego życia dyscyplinę. Miała jednak duszę artystki, bogatej w emocje, uczucia. Umiała pogodzić wiele sprzeczności: zorganizowana, twardo stąpająca po ziemi, ale niezwykle wrażliwa. Dyscypliny nauczyli mnie również mój pierwszy mąż, Volkhart, oraz „Kuchenne rewolucje”. Od pierwszego wejścia na plan nie mogłam już sama wyznaczać sobie godzin pracy ani decydować o tym, czy wstanę godzinę wcześniej, czy później.”

„Jestem lubiana zarówno przez ludzi odważnych, ciekawych, jak i tych „normalnych”,  spokojniejszych. Często zaczepiają mnie na ulicach, lotniskach. Proszą o autograf, wspólne zdjęcie, chcą mnie przytulić. Nigdy  nie spotkałam się z nieprzyjemnymi reakcjami. „Kuchenne rewolucje” osiągają teraz najlepsze wyniki oglądalności w historii.”

Prawa autorskie do zdjęcia

Zdjęcie pochodzi z portalu wikipedia.org. Autorem jest Artur Andrzej. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0.